Rukometašice Mladog radnika slavile u Kladovu

KLADOVO/RADINAC, 7. decembar 2019 – Prvi deo sezone u prvenstvu Super B lige rukometašice Mladog radnika okončale su deobom četvrtog mesta na tabeli. U poslednjem 11. kolu Radinčanke su u Kladovu savladale domaći Đerdap rezultatom 25:16 (13:9).

Do polovine prvog poluvremena vodila se uglavnom ravnopravna borba, da bi onda pogocima Milice Ristić (3), Milene Kojić (2) i Milice Ninić (3) Radinčanke preuzela vođstvo, koje  je u 54. minutu iznosilo i 11 golova prednosti.  Bila je to prilika da trener Jovica Petković pruži šansu i ostalim rukometašicama.

I ovoga puta, zavidnu efikasnost su ispoljile Nina Ninić sa 7 i Ivana Paločević sa 4 gola.

U istom 11. kolu prvenstva Super B lige, rukometaši Smedereva su na svom parketu doživeli poraz od Jedinstva iz Novog Bečeja rezultatom 18:24 (7:11) i njima u nastavku sezone predstoji grčevita borba za opstanak u ligi.