Palančani protiv Spartaka zabeležili šestu pobedu u prvenstvu

SMEDEREVSKA PALANKA, 30. novembar 2019 – U utakmici devetog kola prvenstva Druge lige, košarkaši palanačke Mladosti večeras su savladali subotički Spartak sa 105:97 (28:16, 27:31, 22:22 i 28:28) i ponovo se primakli vrhu tabele, sada su četvrti.

Palančani su u prvoj četvrtini napravili 12 poena prednosti i, ispostavilo se, to je presudilo, jer Subotičani do kraja nisu uspeli da ih stignu. U nekoliko navrata su razliku smanjivali na 3 ili 4 poena, a kada su domaći u poslednjem periodu, na minut i po pre kraja, prednost ponovo doveli na dvocifrenu, 101:91, sve je bilo jasno. Spartak je zapretio, smanjio još jednom na 4 razlike, ali nije imao ni snage ni znanja da sustigne domaćina.

Najefikasniji u timu Mladosti bili su Ilić sa 23 poena, Vuletić je imao 20, a Trajković 18. U Spartak je daleko najbolji bio Barna sa 35 poena, kojima je dodao i 14 skokova, Krstanović je upisao 26  poena, ali osim njih dvojice nije bilo mnogo raspoloženih u gostujućem timu.

Mladost se ovom pobedom popela na četvrtu poziciju na tabeli sa 15 bodova, vodeći kragujevački Radnički i Zemun Fitofarmacija imaju po 17, a treći su Piroćanci sa 16. U narednom kolu Palančani gostuju vodećem Radničkom.