Karatisti Lotosa 6 medalja na Svetskom kupu i Svetskom prvenstvu mladih

SMEDEREVO, 22. novembar 2019 – Na 13. Svetskom kupu Svetske karate konfederacije za kadete, juniore i seniore i Svetkom prvenstvu za mlade u karateu takmičari karate kluba „Lotos“ iz Smedereva, koji su nastupali u sastavu reprezentacije Srbije, osvojili sui dve zlatne, tri srebrne i jednu bronzanu medalju. Zlato je u borbama pojedinačno Neda Đorđević u kategoriji -50 kg i starosti 12-13 godina koja je nakon tri vezana meča u kojima je savladala protivnice u finalu pobedila takmičarku iz Severne Irske.

Zlato je osvojila i seniorka Marija Pejić u kategoriji +60kg, a u borbama karatista uzrasta 12-13 godina, kategoriji -55kg srebro je poneo Dušan Živković.

Srebrnu medalju u konkurenciji starijih kadeta poneo je Stefan Petković -65kg, srebrna medalja osvojila je i Marijana Stojković, drugoplasirana u konkurenciji mlađih kadetkinja, u kategoriji +55 kg. Bronzana medalja u seniorskoj konkurenciji pripala je Milini Vasić, u kategoriji +60kg.