Site icon podunavlje.info

Šest medalja smederevskih mladih atletičara tokom proteklog vikenda

SMEDEREVO, 12. novembar 2019 – Minule nedelje je u parku iznad hale “Aleksandar Nikolić” u Beogradu održano treće kolo kros lige “Memorijal Franjo Mihalić” u organizaciji Atletskog saveza Beograda i Omladinskog atletskog kluba, a pod pokroviteljstvom Gradskog sekretarijata za sport i omladinu.

Na ovom takmičenju, smederevska atletičarka Valentina Janković je osvojila srebrnu medalju u kategoriji atletske škole “C”, u kategoriji devojčica do 12 godina i mlađe, u disciplini 200 metara sa vremenom 42,7.

Prošlog petka održana je i tradicionalna Trka grada Pančeva na kojoj su smederevski atletičari osvojili pet medalja. Zlatne medalje izborili su: Aleksa Marković, Andrea Milosavljević, Jovana Stanković i Marko Stanković. Na pobedničkom postolju, sa srebrnim odličjem, našao se i Lazar Dimić.

Rezultate vredne pažnje ostvarili su i Nikolina Marić, koja je osvojila četvrto mesto i Stefan Jevtić, koji je bio peti.