Poraz u Lazarevcu uz/posle dva crvena kartona

LAZAREVAC, 3. novembar – Na gostovanju u Lazarevcu, pod svetlošću reflektora, Kolubara je ponovo zabeležila pobedu protiv Smedereva, ovoga puta sa 2:1 (0:0).

Tokom većeg dela susreta vođena je ravnopravna borba, a pobednik je odlučen praktično u poslednjim trenucima meča, nakon što su Smederevci ostali sa dva igrača manje na terenu. Prvo je u 71. minutu lopta Stanimirovića pogodila u ruku pa mu je sudija, uz dosuđen penal za Kolubaru, pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu. Siguran sa bele tačke bio je Milisavljević. Nije prošlo mnogo, u 79. minutu, Smederevci su ostali i bez mladog Rakića, koji je takođe zaradio drugu javnu opomenu.

Ipak, i sa dva igrača manje, nakon prodora i asistencije Basraka, Đorđević je uspeo da izjednači. To nije bilo dovoljno Smederevu za bod, jer je minut pre kraja, nakon odbrane Trifunovića, iz drugog pokušaja Milisavljević bio precizan i tako srušio nade gostiju.

Naredne subote Smederevci će na svom terenu dočekati ekipu Bačke.