Pregršt medalja mladih atletičara na uličnim trkama i krosu RTS-a

SMEDEREVO, 21. oktobar 2019 –  Proteklog vikenda održana je 68. ulična trka grada Beograda, na kojoj je učestvovalo i osmoro takmičara Atletskog kluba Smederevo. Osvojili su tri medalje,  jednu srbrnu i dve bronzane. Do srebra je stigla Valentina Janković, u kategoriji atletskih škola C, na 200 metara, a bronzane medalje su zaslužili Marko Stanković, mlađi pionir, na 500 i Jovana Stanković, mlađa juniorka, na 1.500 metara.

Istog dana, na krosu RTS u Zaječaru, mladi atletičar AK Smederevo Nikola Dragutinović zauzeo je drugo mesto i osvojio srebrnu medalju.

Nedelju ranije održana je i tradicionalna ulična trka u Požarevcu, a Atletičari AK, Smederevo su osvojili ukupno čak 11 medalja : tri zlatne,  tri srebrne i  pet bronzanih medalje. Zlatne medalje pripale su Đurđu Pavloviću, Anastasiji Tomić i Nikoli Dragutinoviću. Srebra su poneli Sofija Kušić, Valentina Janković i Marko Stanković, a bronze Maša Milivojević, Aleksa Marković, Lazar Mimić, Andrea Milosavljević i Vasilije Tasić.