Treći uspeh u nizu košarkaša Smedereva

SMEDEREVO, 18. oktobar 2019 – Na svom parketu košarkaši Smedereva su savladali večeras ekipu Kruševca rezultatom 80: 75, po četvrtinama 23:21, 10:22, 34:16 i 16:16. Tako i posle trećeg kola Druge regionalne lige Zapad 2 učenici Ivana Mijatovića imaju maksimalna učinak.

Predvođeni povratnikom u tim Stefanom Torbicom, koji je postigao 21 poena, Smederevci su bolje otvorili meč i prvu deonicu rešili u svoju korist. Brojne greške domaćih u drugoj četvrtini iskoristili su Kruševljani i sa mladim plejom Gavrićem (20 poena) preokrenuli rezultat u svoju korist, pa se na poluvreme otišlo sa 34:43.

Furioznim napadima i sjajnom realizacijom domaći su u trećoj deonici taj period dobili sa 34:16. Što je na kraju i presudilo meč.

Mrlju na ovom susretu ostavile su dve trinaestice, najpre kod gostiju Miletić, a potom i kod domaćih Tešić, koji su zbog nedoličnog ponašanja zaradili isključenja.