Beovuk pobedio Mladost u Šumicama

BEOGRAD, 13. oktobar 2019 – Košarkaši palanačke Mladosti su u drugom kolu prvenstva Druge lige večeras igrali u hali u Šumicama sa domaćom ekipom Beovuk. Beograđani su na kraju slavili sa 92:83 i sada obe ove ekipe imaju na startu novog prvenstva po jednu pobedu i jedan poraz.

Mladost se dobro držala u prvom poluvremenu, koje je završeno nerešenim rezultatom, bilo je 39:39, nakon što su Palančani dobili prvu, a domaćin drugu četvrtinu. Beovuk je do izjednačenja stigao u poslednjim trenucima poluvremena. Presudio je treći period, koji su Beograđani dobili sa 9 poena razlike, a ispostavila se da je tako bilo i na kraju, pošto su u poslednjoj četvrtini obe ekipe postigle po 23 poena.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Lakić sa 20 poena, koliko je dao i Živanović kod Palančana.

U narednom kolu, 19. oktobra, Mladost će na svom parketu dočekati ekipu Sveti Đorđe iz Žitišta, koja je u prva dva kola zabeležila oba poraza, u gostima od Spartaka i juče, kod kuće, od kragujevačkog Radničkog.