Još jedan trijumf Smederevaca u gostima, ovoga puta u Žarkovu

BEOGRAD, 9. oktobar 20196 –  Posle pobeda nad Metalcem i Sinđelićem u gostima, Smederevci su se i iz Žarkova vratili sa sva tri boda. Slavili su sa 2:1. Pobeda je mogla da bude i ubedljivija da su iskoristili bar jednu ili dve od izglednih šansi koje su imali.

Smederevo je u 14. minutu stiglo do prednosti, kada je akciju započeo mladi Rakić, nastavio Jovković, koji je pronašao Mirkova, a ovaj golgetera Milana Basraka. On je snažnim udarcem sa petnaestak metara pogodio mrežu Žarkova.

Pre odlaska na odmor, u 42. minutu dosuđen je penal za Žarkovo. Izveo ga je Aničić, ali je golman Žarko Trifunović nogom odbranio udarac. Lopta se odbila ponovo do Aničića, koji je ovoga puta pogodio i izjednačio.

U 61. minutu dosuđen je još jedan kazneni udaraca, ali za Smederevo. Nepogrešiv sa jedanaest metara bio je Aleksandar Mirkov. To je bio i konačan rezultat utakmice, šesta pobeda Smederevaca u ovom prvenstvu.

U narednom kolu Smederevo dočekuje novosadski Kabel, a utakmica je zakazana za ponedeljak sa početkom u 15 sati.