Žetva medalja smederevskih parastreličara u Kragujevcu

SMEDEREVO, 23. septembar 2019 – Na Državnom prvenstvu u parastreličarstvu, koje je održano proteklog vikenda u Kragujevcu, smederevski Streljačko-streličarski klub osoba sa invaliditetom “Despot Đurađ Branković“ osvojio je šest zlatnih i po jednu srebrnu i bronzanu medalju. Zlatne su osvojili Gavrilo Milenković, veteran, na 60 metara, u disciplini olimpijski, luk, Miodrag Grba, veteran, olimpijski luk na 30 metara, Svetislav Perišić, takođe veteran – prijatelj turnira, olimpijski luk 30 metara, i Vesna Jovanović, senior – olimpijski luk 18 metara. Do zlatnih odličja stigli su i Matija Mitrović, junior – olimpijski luk 10 metara zlatna, Pavle Mitrović, pionir – olimpijski luk 10 metara zlatna. Aleksa Đorđević, pionir – u disciplini olimpijski luk 10 metara osvojio je srebrnu medalju, a Borko Panić, senior – olimpijski luk 70 metara bronzanu.

Rezultati su, kako kažu iz kluba, bili očekivani posle uspešne sezone i napornih treninga na otvorenom.

Inače, na prvenstvu, kome je domaćin bio Streličarski klub OSI „Oko Sokolovo“ iz Kragujevca, takmičili su se i naši reprezentativci, učesnici Svetskog kupa, Veselin Uzelac iz Subotice i Dejana Bačko iz Novog Sada. Dejana nema obe ruke, gađa nogama i osvojila je zlatnu medalju u svojoj kategoriji.