I treća pobeda u nizu, ovoga puta nad Sinđelićem u Beogradu

BEOGRAD, 13. septembar 2019 – Fudbaleri Smedereva su danas slavili i treći put u poslednja tri meča, sada u susretu 9. kola sa domaćim Sinđelićem.  Pobedili su Beograđane sa 3:1 (0:0) i nastavili beg sa dna tabele na kome su se našli posle šest uzastopnih poraza na startu.

Prvi gol je viđen u 51. minutu, kada je nakon kornera Rakića Džon Mozes glavom prosledio loptu, koju je dočekao Nikola Đorđević i takođe glavom je smestio u mrežu domaćina. Nije prošlo ni tri minuta, a fudbaleri Smedereva su duplirali vođstvo. Najlepšim potezom viđenim na meču, Aleksandar Mirkov je pogodio rašlje gola Sinđelića. Isti fudbaler bio je strelac i trećeg gola, sa bele tačke, kada je u 57. minutu realizovao kazneni udarac za Smederevo.

Domaći su poraz ublažili u nadoknadi vremena, a pogodak je postigao Tomović

Smederevo sada ima 9 bodova, iz isto toliko kola, zamenilo je mesto s Sinđelićem, koji sad drži začelje tabele. Dovoljno da se, za početak, radost podeli sa navijačima, koji su i na ovom gostovanju pratili smederevskog prvoligaša.