Prijateljska utakmica, a Gordić završio u Kliničkom centru!

PETROVAC NA MLAVI/SMEDEREVO, 27. jul 2019 – Četvrti test Smederevaca pred start prvoligaške sezone, protiv Sloge 33 u Petrovcu na Mlavi, neće ostati upamćen po rezultatu, bilo je 1:1, već po teškoj povredi golgetera Miloša Gordića. Njega je u 65. minutu povredio štoper domaćih Ilić, pa je Gordić sa slomljenom vilicom i tri izbijena zuba prenet u petrovačku bolnicu, odakle je prebačen u Klinički centar Srbije.

Što se tiče same utakmice, domaćin je poveo u 4. Minutu golom Milisavljevića, a dva minuta kasnije, nakon prekršaja nad Markom Markovićem, dosuđen je penal koji je realizovao Lepojević. U nastavku susreta Smederevci su bili bliži pobedi, a Milentijević je propustio dve izgledne prilike.

Treba napomenuti da su smederevski fudbaleri, pre nego što su krenuli put Petrovca, angažovali još jednog novajliju; član oklopnika postao je Tode Đaković, dosadašnji član trećeligaša iz Austrije. Đaković igra na poziciji štopera, a po potrebi i zadnjeg veznog.