Treća probna utakmica i treća pobeda Smederevaca

SMEDEREVO, 21. jul 2019 – Prvi put od početka priprema fudbaleri Smedereva su zaigrali na svom stadionu. Ostvarili su i treću pobedu u nizu, savladan je IMT sa 2:1.

Gosti su, naročito u prvom poluvremenu, ostavili veoma dobar utisak. Rakovičani su u 17. minutu preko Glišića poveli kontru, a njegovu asistenciju udarcem sa desetak metara Peralović je pretvorio u gol. Do izjednačenja Smederevci su stigli u 43. minutu kada je Gordić, primivši jednu dubinsku loptu, izbio sam pred golmana gostiju i rutinski izjednačio.

Učenici Nikole Puače su zaigrali bolje u nastavku susreta, kada su Matijević i mladi Filipović pogodili prečku odnosno stativu, da bi odluka o pobedniku pala u finišu. Milentijević je u 87. minutu iskoristio kiks odbrane traktorista i pogodio za pobedu. Isti igrače je u poslednjem minutu trijumf domaćih mogao da učini i ubedljivijim, kada je lobovao istrčalog golmana, ali je prebacio i praznu mrežu.