Smederevo u Super B ligi; šampanjac i torta za šampione

SMEDEREVO, 25. maj 2019 – Rukometaši Smedereva su pobedom u utakmici poslednjeg kola nad BASK-om, bilo je  33:19, osvojili prvo mesto i od iduće sezone takmičiće se u Super B ligi Srbije.

Nekompletni gosti su samo na početku susreta pružili otpor, bilo je 2:2, da bi do kraja poluvremena držali kakav-takav priključak. U nastavku susreta došao je do izražaja kvalitet Jokića, Blagojevića i ostalih, pa su šansu dobili i igraći sa klupe Smederevaca, koji su u ranijim utakmicama imali manju minutažu. Gotovo su se svi upisali u strelce. Ovde treba istaći i sigurne golmane Smedereva, Martća, Miletića i mladog Radivojevića, koji su dali svoj doprinos ovom uspehu.

Slavlje je, kako doliči, začinjeno konfetama, šampanjcem i tortom, koju je sekretarka kluba Marina Savić uručila kapitenu Marku Jokiću.

Smederevo je na kraju bilo prvo na tabeli, sa dva boda više od drugoplasirane ekipe PKB-a i tri više od treće Sloge.

Tokom naredne nedelje, u čast ovog uspeha, rukometaši Smedereva će pred domaćom publikom odigrati revijalnu utakmicu sa reprezentacijom ranga takmičenja u kome su se do sada nadmetali.