Site icon podunavlje.info

Smederevci se revanširali Požarevljanima za jesenji poraz

POŽAREVAC, 20. april 2019 – Pogocima dvostrukog strelca Nenada Đurđevića, Smederevci su u Požarevcu ostvarili vrednu pobedu: Mladi Radnik – Smederevo 0:2 (0:1), a istovremeno su vratili milo za drago Požarevljanima, od kojih su jesenas izgubili na domaćem terenu.

Počelo je tako što su Smederevci poveli već u trećem minutu susreta, iz jedanaesterca, nakon igranja rukom u šesnaestercu Mladog radnika. Siguran realizator je bio Đurđević.

Početkom drugog poluvremena Levićanin i Nikolić su propustili prilike da dupliraju vođstvo Smederevaca. Pobedu fudbalera Smedereva overio je drugim pogotkom Đurđević, kada je, posle prodora i asistencije Nemanje Stojanovića, uspeo da pogodi mrežu domaćina.

U međuvremenu je, zbog nesportskog ponašanja, u 63. minutu isključen trener Mladog radnika.

Smederevo je posle 22 odigrana kola prvo na tabeli, sa bodom više u odnosu na drugoplasiranu Slogu iz Požege.