Radičanke ubedljive protiv Crvene zvezde

SMEDEREVO, 14. april 2019 – U 14. kolu prvenstva Prve lige rukometašice Mladog radnika sjajnom igrom od početka susreta stekle su ubedljivo vođstvo i na kraju zasluženo slavile: Mladi radnik – Crvena zvezda 36:24 (19:9).

Beograđanke su i ovde imale veliku podršku, došlo je oko 300 delija, ali to nije nimalo zbunilo Radičanke. Nije ih omelo ni to što su celo drugo poluvreme igrale bez neopravdano isključene Milice Ristić.

Kada su domaće u 50. minutu otišle na +15, bilo je 30:15, trener Jovica Petković dao je priliku i ostalim rukometašicama, ali ni to nije uticalo na konačan ishod. Na golu domaćih blistala je Slađana Mitrović sa 15 odbrana i dva odbranjena sedmerca, a zavidnu realizaciju imale su Ivana Paločević – 9 golova, Nina Ninić 8 i Milica Ninić 5 golova.