Pehar za pobednika Kupa okruga pripao Smederevcima

SMEDEREVSKA PALANKA, 10. april 2019 – Kombinovani tim Smedereva, sastavljen uglavnom od rezervista i sa više omladinaca, na terenu u Smederevskoj Palanci, prema očekivanju, ostvario je ubedljivu pobedu u susretu s domaćom Jasenicom, bilo je 5:1, i osvojio Kup Fudbalskog saveza Podunavskog okruga.

Oklopnici su poveli golom Tapuškovića u 4. minutu, a priliku da izjednači nešto kasnije nije iskoristio brzonogi Đukić, kome je Dobrić ušao u šut, pa je poluvreme završeno minimalnim vođstvom smederevske ekipe.

U drugom delu utakmice prvo je viđena prečka Rajkovića, a onda su Levićanin dva puta, Alentijev i mladi Filipović overili pobedu Smedereva, koju je u završnici meča ublažio Maričić.

Pehar namenjen pobedniku Kupa kapitenu Ivanu Milosavljeviću predao je Jovan Beč, predsednik FSPO.