Tutin pretekao Smederevo zbog bolje gol razlike

PETROVAC NA MLAVI/SMEDEREVO, 6. april 2019 – Sa gostovanja u Petrovcu Smederevci se vraćaju s jednim bodom, koji nije bio dovoljan, ispostavilo se, da zadrže prvu poziciju na tabeli, pošto je Tutin bio ubedljiv na svom terenu u susretu sa Proleterom Mihajlovac – 4:1, i sa istim brojem bodova ali boljom gol razlikom od Smedereva popeo se na vrh tablice. U Petrovcu – Sloga 33 – Smederevo 1924 2:2 (1:0).

Prvi deo susreta u Petrovcu na Mlavi protekao je u ravnopravnoj igri,a Đurđević i Nikolić nisu iskoristili izgledne prilike da Smederevu donesu prednost. Kazna je stigla u 40. minutu kada je Đorđević doneo vođstvo Slogi. Prednost domaćina je Đurđević u 59. minutu sa penala anulirao. Domaći su do novog vođstva stigli u 72. minutu novim golom Đorđevića, mada su Smederevci smatrali da je tom prilikom golman Trifunović bio fauliran. Minut pre kraja susreta, Nenad Đurđević se još jednom upisao u strelce i svom timu doneo remi za deobu prvog mesta na tabeli.