Pobede Smedereva i Proletera na startu drugog dela sezone

SMEDEREVO, 10. mart 2019 – U prvoj utakmici prolećnog dela sezone Smederevci su se sa gostovanja u Ljubiću vratili sa celim plenom. Proleter je u Mihajlovcu došao do vrednih bodova savladavši FAP iz Priboja sa 1:0.

Pogotkom sa bele tačke u ranoj fazi meča, gol je postigao Stefan Stojanović, Smederevo je povelo i tim rezultatom se otišlo na odmor. Početkom drugog dela susreta i za Polet je dosuđen penal, a siguran sa jedanaest metara bio je Protić. Usledila je revija promašaja gostujućeg tima, da bi ipak Radenković u 73. minutu Smederevcima doneo prednost. Nemanja Stojanović je u 85. minutu, posle nekoliko neiskorišćenih zicera, konačno pogodio za konačan rezultat – 1:3.

Sa igračem manje od 60. minuta, kada je isključen Maksimović, Proleter je ipak stigao do bodova kod kuće, u duelu sa gostima iz Priboja. Gol odluke postigao je Dragan Stević u 73. minutu. On je posle velike gužve, u padu, sa pet metara, pogodio mrežu rivala za slavlje Mihajlovčana.