Pobeda Srbije na proveri protiv Tunisa u Smederevu

SMEDEREVO, 30. decembar 2018 – Rukometna reprezentacija Srbije savladala je večeras Tunis sa 29:25 u Dvorani Smederevo, u jednoj od poslednjih provera pred Svetsko prvenstvo, koje počinje 10. januara u Nemačkoj i Danskoj.

Tunižani su pružili otpor kakav se i očekivao od još jednog učesnika Svetskog prvenstva. Posle početnog vođstva Srbije, u prvih deset minuta susreta, gosti su se trgli i preokrenuli rezultat. Ipak, na poluvreme se otišlo sa 12:12, da bi na startu dugog dela Srbija ponovo došla do prednosti, koju nije ispustila do kraja.

Rukometaši Srbije će već za pet dana imati novu proveru, sa reprezentacijom Makedonije, s kojom će se sastati dva puta u dva dana.

SRBIJA – TUNIS 29:25 (12:12)

SRBIJA: Verkić šest odbrana, Milosavljev pet odbrana, Cupara tri odbrane, Vorkapić 4, Grozdanić, Popović, Orbović 3, Vujić 1(1), Krsmančić, Živković, Pešić 2, Ilić N, Mošić 3, Ilić V 6(1), Nikolić 3, Vejin 1, Sretenović 1, Kukić 4(1), Obradović 1, Nenadić
TUNIS: Misaui, Aluini, Magaz, Hosni, Haj Jusefu, Bedui, Maref, Sanai, Sadi, Bugami, Majdub, Susi, Žaluz, DŽabala, Zaed, Baha, Ćuref, Ben Abdalah