EP za paraolimpijce: Ekipno četvrti vazdušnim pištoljem

BEOGRAD, 5. decembar 2018  – Drugog dana Evropskog prvenstva u parastreljaštvu u Beogradu, tim Srbije u sastavu Rastko Jokić, Sredo Radović, Zoran Petković (Smederevo) ekipno je zauzeo četvrto mesto u gađanju vazdušnim pištoljem u kategoriji SH1.

Najuspešniji srpski strelac bio je Rastko Jokić. Strelac beogradskog SKOSI Pobednik zauzeo je pojedinačno peto mesto. Tokom većeg dela finala, Jokić je bio u konkurenciji za odličja, ali posle 18. serije, kada ispada petoplasirani, zaostajao je samo 0,3 kruga za četvrtoplasiranim. Radović je bio 16, a Petković na 25. mestu u pojedinačnom plasmanu.

Tandem naših predstavnika u takmičenju vazdušnom puškom iz ležećeg stava, u mešovitoj muško-ženskoj konkurenciji u kategoriji SH1, su takmičenje završili u kvalifikacijama. Laslo Šuranji je zauzeo 18, a Zoran Poučki 27. mesto. Takmičenje je donelo mnogo dobrih rezultata. Veronika Vadicova (Slovačka) je u kvalifikacijama oborila svetski rekord (640,2).

Vazdušni pištolj, klasa SH1: 1. Oleksej Denjisijuk (Ukrajina) 231,8, 2. Tomaš Pešek (Češka) 231,7, 3. Damir Bošnjak (Hrvatska) 209,7… 5. Rastko Jokić 174,5… Kvalifikacije:1. Pešek 564… 4. Jokić 561…16. Sredo Radović  547… 25. Zoran Petković 524… Ekipno: 1. Ukrajina 1.671, 2. Turska 1.669, 3. Poljska 1.651, 4. Srbija 1.632…

Vazdušna puška, ležeći, klasa SH1 (muško-ženska konkurencija): 1. Veronika Vadovicova (Slovačka) 243,5, 2. Nataša Hiltrop (Nemačka) 242,6, 3. Andrej Dorošenko (Ukrajina) 221,4… Kvalifikacije: 1. Veronika Vadicova (Slovačka) 640,2 (svetski rekord kvalifikacija)… 18. Laslo Šuranji 627,5…27. Zoran Poučki 621,7… Ekipno: 1. Nemačka 1.898,1, 2. Ukrajina 1890,9, 3. Francuska 1.899,4… (Srbija nije imala ekipu).

Jedina dama u nacionalnom timu Srbije, Jelena Pantović (Smederevo), nastupiće poslednjeg dana u disciplini R2 (kvalifikacije u 9, finale u 12.45), a prvenstvo se završava disciplinom R5 (kvalifikacije u 11.15, finale u 14.15 časova).