Mladost bolja i od Proleter Naftagasa

ZRENJANIN, 2. decembar 2018 – Košarkaši palanačke Mladosti zabeležili su i osmu pobedu u ovom prvenstvu Druge lige. Večeras su u Zrenjaninu savladali domaći Proleter Naftagas sa 75:65 i nakratko bili prvi na tabeli.

Do novog trijumfa Palančani su stigli u drugom delu utakmice, na poluvreme su otišli sa zaostatkom od 3 poena, ali su u trećoj četvrtini stvari došle na svoje mesto; Mladost je ovaj deo utakmice dobila sa 26:14. Dalje je sve bilo stvar rutine.

U isto vreme kad i ova, igrala se utakmica u Lazarevcu, između domaće Kolubare, do tada vodeće na tabeli, i kragujevačkog Radničkog. Nije mnogo nedostajalo da Kragujevčani naprave iznenađenje, utakmica je otišla u produžetke, da bi se završila pravim NBA rezultatom; domaći su slavili sa 123:122! Tako su zadržali prvo mesto sa bodom više od Mladosti.