Deset novih medalja smederevskih atletičara

SMEDEREVO, 15. jul 2018 – Atletski klub Smederevo bogatiji je za deset novih medalja osvojenih tokom protekle sedmice.

Na 22. Mioničkoj trci održanoj danas kod Valjeva Verica Đorđević, seniorka Atletskog kluba “Smederevo” osvojila je zlatnu medalju na 10 km.

U Nišu je u petak održano prvo kolo letnje lige Centralne Srbije, na stadionu FK “Radnički”. Smederevski atletičari osvojili su ukupno sedam medalja, zlatne Senka Aranđelović u skoku u dalj i Jelena Morača u bacanju kugle, srebrna odličja – Sergej Čuljković u trci na 60 metara i u skoku u dalj i Jovana Stanković u trci na 600 metara i bronzane medalje Jelena Morača u bacanju vorteksa, Anđela Tomić u trci na 200 metara. Klara Ribak je u trci na 300 metara zauzela četvrto mesto.

U čast rođenja Nikole Tesle, u utorak je održana trka na stadionu OFK “Beograd”. Sve kategorije takmičara imale su stazu od 1860 metara, a smederevske atletičarke su osvojile dve medalje: Vera Petronijević zlato u kategoriji mlađih juniorki i Klara Ribak srebro u kategoriji starijih pionirki.