Filipoviću četvrto mesto u C finalu Svetskog kupa

SMEDEREVO, 4. jun 2018 – Smederevski skifista Aleksandar Filipović zauzeo je 4. mesto u C finalu, u ukupnom plasmanu to je 16. Mesto, na Svetskom kupu u Beogradu, saopštio je danas Veslački klub Smederevo.

Juče je završen prvi Svetski kup u veslanju održan na Adi Ciganliji na kome je učestvovalo više od hiljadu veslača iz 42 zemlje. Boje Srbije branio je, pored ostalih, veslač Smedereva Aleksandar Filipović. U vrlo jakoj konkurenciji, gde su nedostajali samo skifisti Novog Zelanda i Hrvatske, naš veslač je zauzeo četvrto mesto u C finalu, ukupno šesnaesto u konkurenciji 34 čamca. Plasman u polufinale izostao je za dve sekunde, za koliko je Filipović zaostao za Vasićem, drugom iz reprezentacije koji je kasnije u finalu skifova zauzeo odlično peto mesto

Za tri nedelje sledi druga regata Svetskog kupa u Lincu, a završna, treća regata Svetskog kupa održaće se u Lucernu sredinom jula. Do tada će se verovatno znati i sastav seniorske reprezentacije Srbije koja će nastupiti na Evropskom prvenstvu u Glazgovu početkom avgusta  i Svetskom šampionatu koji će se održati u Plovdivu u Bugarskoj od 9. do 16. septembra.

Mlađe selekcije VK Smederevo nastupiće narednog vikenda na trećoj regati Kupa Srbije na Palićkom jezeru, a za dve nedelje, najbolji juniori i kadeti VK Smederevo učestvovaće na tradicionalnoj međunarodnoj regati na Bledskom jezeru