Rukometaši Smedereva izborili opstanak

SMEDEREVO, 20. maj 2018 – Dramatičan završetak imao je susret poslednjeg kola Prve lige grupe Centar, u kome su Smederevci u duelu sa Metaoplastikom 2 izborili opstanak. Pobedili su sa 26:25.

Iako su tokom najvećeg dela utakmice imali prednost, koja je u 36. minutu iznosila 4 gola razlike, domaći rukometaši su dozvolili gostima iz Šapca da dva minuta pre kraja stignu do izjednačenja – 25:25. Uspeo je Stojanović da u istom minutu postigne gol za Smederevce, da bi potom usledila prava hičkokovska završnica. Na 12 sekundi pre kraja dosuđen je sedmerac za Šapčane; Todorović je prtestupio, a Radivojević odbranio. Usledilo je neopisivo slavlje nakon poslednjeg sudijskog zvižduka, domaćin je slavio opstanak u ligi.

Osim Stojanovića sa 5 golova, koliko je postigao i Milutinović, kao i Đorđevića sa 4 gola, posebno se istakao najbolji akter meča – igrač i trener Nenad Martić sa 6 pogodaka.