Smederevcima pet medalja – Torbica ide u Francusku!

BEOGRAD/SMEDEREVO, 12. maj 2018 – Smederevski veslači ostvarili su odlične rezultate prvog dana regate na Savskom jezeru osvojivši pet odličja – jednu zlatnu, tri srebrne i jednu bronzanu medalju, a dvostruku radost doneo je Marko Torbica.

Torbica je osvojio zlato u skifu za juniore (7:11.83). Uspeh je utoliko značajniji, što je osvajanjem prvog mesta ostvario i normu za Evropsko prvenstvo za juniore u Francuskoj u disciplini koja će biti izborna za Olimpijske igre mladih u Argentini.

Srebro u četverac skulu za devojčice do 15 godina osvojile su Nevena Stevanović, Jelena Vukelić, Milica Pejović, Ana Soldatović.

Srebrni je i dvojac bez kormilara kod kadeta, Nikola Soldatović i Andrija Jevtić, kao i Miroslav Jovanović u skifu za kadete. Do bronzane medalje stigao je dubl skul Todor Marković i Veljko Vukašinović

Na regatnoj stazi na Savskom jezeru u subotu je održan prvi dan Beogradske internacionalne regate – Trofej Beograda.

Drugog dana, u nedelju, kvalifikacione trke počinju u 9 i 45, a finala u 13 sati. Na programu je 16 disciplina.