Domaći strelci osvojili jubilarnu 10. Smederevsku ligu

SMEDEREVO, 9. maj 2018 – Strelci Aranđelovca trijumfovali su u poslednjem sedmom kolu, a strelci iz Smedereva osvojili su jubilarnu desetu Smederevsku ligu u generalnom plasmanu. Sa 189 krugova Mladena Ristić bila je ubedljivo najbolja seniorka, što je ujedno bio i rezultat dana. Drugo i treće mesto osvojile su takmičarke „New Pressa-a“ Jelena Tasić sa 181 krugom i Marija Aničić sa 175 krugova. Njih tri su osvojile i pojedinačne medalje u generalnom plasmanu, s tim da su Tasićeva i Ristićeva zamenile mesta. Drvenu medalju, koja se zaista i dodeljuje na smederevskom turniru serijskom vazdušnom puškom, osvojila je Nevena Janković iz SK „Aranđelovac“. U finale lige, odnosno za medalje na Smederevskom kupu, boriće se još dve strelkinje iz Aranđelovca: Milica Čorlija i Nevena Gavrilović, i dve iz Smedereva, odnosno „Heroj Srbe“: Milica Luković i Nevena Đorđević.

Mladena Ristić

U kategoriji seniora ove godine bilo je daleko uzbudljivije nego prethodnih u kojima je apsolutni primat imao samo jedan strelac. Takmičenje, iz kola u kolo, odličnim rezultatima neizvesnijim su činili mladi aranđelovački strelci, ali i visoki rezultati domaćina. U poslednjem kolu Srđan Milošević iz SK „Aranđelovac“ i Novica Petrović iz „Juteksa“ imali su po 186 krugova. Milošević je imao jedan centar više. Sa krugom manje od njih treći je bio Dragan Florić iz ekipe „Kore Mig“. Ipak, Petrović je uspeo da i ove godine pobedi u generalnom plasmanu. Aleksandar Matić je srebrnu medalju osvojio u poslednjem kolu, pretekavši za krug Borivoja Provčina (Kore Mig). Drvenu medalju kod seniora osvojio je Dragan Florić. U finale su se još plasirali Novica Popović (Samostalni sindikat HBIS), Saša Ilić i Miodrag Ivković (Juteks) i Srđan Milošević.

U ekipnim nadmetanjima tim seniorki iz „New Press-a“ sa 521 krugom zabeležio je i četvrtu uzastopnu pobedu u ovogodišnjoj ligi. Drugoplasirana ženska ekipa SK „Aranđelovac“ imala je 497 krugova. Treće mesto i u ovom kolu je zauzela ženska ekipa SK „Heroj Srba“ sa 165 krugova (nastupila samo jedna takmičarka). Isti je raspored i u generalnom plasmanu. „New Press“ ima 17, Aranđelovac 14, „Heroj Srba“ 6 bodova.

U kategoriji seniora ekipno, sa 542 kruga, treći put uzastopno, pobedio je SK „Aranđelovac“. Samostalni sindikat HBIS bio je drugi sa 523 kruga, a treće. „Kore Mig“ sa 522 kruga. U generalnom plasmanu „Kore Mig“ i „Juteks“ imaju po 37 bodova, „Aranđelovac“ jedan manje.

Sedmi Smederevski kup, održaće se u petak, 11. maja. Finala se pucaju po pravilima iz međunarodnog programa vazdušnom puškom. Šesti Smederevski kup u sezoni 2016/2017.  osvojili su Mladena Ristić i Novica Petrović.

Rezultati sedmog kola, 10. Smederevske lige serijskom vazdušnom puškom, 20 dijabola

Seniori pojedinačno: 1. Srđan Milošević (SK „Aranđelovac“) 186, 2. Novica Petrović (Juteks) 186, 3. Dragan Florić (Kore Mig) 185, 4. Aleksandar Matić (SK „Aranđelovac“) 182, 5. Novica Popović (Samostalni sindikat HBIS) 180 krugova… Ukupno 25 seniora.

Seniori ekipno: 1. SK „Aranđelovac“ 542 kruga / Srđan Milošević 186, Aleksandar Matić 182, Nenad Đurđević 174 kruga; 2. HBIS 523 kruga / Novica Popović 180, Dejan Adamović 172, Dragomir Jeremić 171 krug; 3. Kore Mig 522 kruga  / Dragan Florić 185, Borivoje Provčin 176, Nikola Simić 161 krug… Ukupno 7 ekipa.

Seniorke pojedinačno: 1. Mladena Ristić (SK „Aranđelovac“) 189, 2. Jelena Tasić (New Press) 181, 3. Marija Aničić (New Press) 175, 4. Nevena Gavrilović (SK „Aranđelovac“) 167, 5. Milica Luković (New Press) 165 (85), 6. Nevena Đorđević (SK „Heroj Srba“) 165 (82) kruga… Ukupno 9 seniorki.

Seniorke ekipno: 1. New Press 521 krug / Jelena Tasić 181, Marija Aničić 175, Milica Luković 165 krugova; 2. SK „Aranđelovac“ 497 krugova / Mladena Ristić 189, Milica Čorlija 155, Nevena Janković 153 kruga;  3. SK „Heroj Srba“ 165 krugova / Nevena Đorđević 165 krugova. Ukupno 3 ekipe.

Generalni plasman, 10. Smederevske lige serijskom vazdušnom puškom, 20 dijabola

Seniori pojedinačno (5 najboljih rezultata): 1. Novica Petrović 943, 2. Aleksandar Matić 923, 3. Borivoje Provčin 922, 4. Dragan Florić 917, 5. Novica Popović 906,  6. Saša Ilić 904, 7. Srđan Milošević 897, 8. Miodrag Ivković 883 kruga… Ukupno 29 seniora.

Seniori ekipno (6 najboljih rezultata): 1. Kore Mig 37,  2. Juteks 37, 3. SK „Aranđelovac“ 36 bodova… Ukupno 7 ekipa.

Seniorke pojedinačno (5 najboljih rezultata): 1. Jelena Tasić 911, 2. Mladena Ristić 905, 3. Marija Aničić 868, 4. Nevena Janković 864, 5. Milica Čorlija 859, 6. Nevena Đorđević 835, 7. Milica Luković 832, 8. Nevena Gavrilović 812 krugova… Ukupno 13 seniorki.

Seniorke ekipno (6 najboljih rezultata): 1. New Press 17; 2. SK „Aranđelovac“ 14, 3. SK „Heroj Srba“ 6 bodova. Ukupno 3 ekipe.