Bojiću srebro i bronza, Tasićevoj bronza

SMEDEREVO, 17. april 2018 – Najuspešniji strelac „Smedereva“ na minulom državnom prvenstvu u B kategoriji je Dušan Bojić, koji je osvojio srebrnu medalju u takmičenju kadeta i bronzanu medalju za mlađe juniore vazdušnim pištoljem. Natalija Tasić je osvojila bronzanu medalju u kategoriji kadetkinja vazdušnom puškom. Kadeti „Smedereva“ vazdušnom puškom su državni prvaci, a mlađi juniori su zauzeli treće mesto, saopšteno je iz smederevske družine.

Dušan Bojić je na Prvenstvu Srbije, u B – razvojnom programu, koje je održano juče u Beogradu, osvojio dve medalje.  Najpre srebrnu u kategoriji kadeta, sa rezultatom od 529 krugova. Sa tim rezultatom plasirao se i u finale juniora, kao sedmi. I uspeo da se domogne još jedne medalje, ovoga puta bronzane. U finale mlađih juniora pištoljem plasirao se i Miloš Nikolić, kao šesti sa 532 kruga. Finale je završio na osmom mestu.

U takmičenju kadetkinja puškom Natalija Tasić je sa 412 krugova osvojila bronzanu medalju. Sa tim rezultatom plasirala se i u finale juniorki, a takmičenje je završila kao sedma.

Bojić i Tasićeva su jedini strelci „Smedereva“ koji su ove sezone uspeli da osvoje medalje i na Kupu i na Prvenstvu Srbije. Da podsetimo, i na finalu nacionalnog kupa, Bojić se okitio bronzanom medaljom za mlađe juniore, dok je Tasićeva osvojila titulu kadetske vicešampionke.

U takmičenju kadeta puškom ekipno „Smederevo“ je osvojilo titulu prvaka države sa ukupnim rezultatom od 1.766,1 krugom. Pojedinačno Nemanja Adamović je bio četvrti sa 604,7 krugova, Nemanja Živojinović, deveti sa 596,2 kruga, a Lazar Beljić sa 564,2 kruga je bio 24. U kategoriji mlađih juniora „Smederevo“ je sa 1.807,4 kruga bilo treće. U ekipi su bili Veljko Ilić, pojedinačno deveti sa 606,5 krugova, Adamović jedanaesti, Živojinović osamnaesti.

U kategoriji mlađih juniorki vazdušnim pištoljem ekipa „Smedereva“ u sastavu Tijana Dimitrijević, Teodora Čakarević i Katarina Milovanović, sa ukupnim rezultatom od 957 krugova, zauzela je šesto mesto ekipno. Pojedinačno najbolji plasman je ostvarila Dimitrijevićeva sa 328 krugova 15-to mesto. Čakaravićeva je bila 17-ta sa dva kruga manje, a Milovanovićeva 28-ma sa 303 kruga. Sa istim rezultatom u kategoriji kadetkinja Čakarevićeva je bila deveta, a Milovanovićeva je zauzela jedanaesto mesto.

Sezona takmičenja vazdušnim oružjem u B programu je završena, ostalo je još samo da se održi i državno prvenstvo u C programu serijskom vazdušnom puškom, koje je na programu 28. i 29. aprila u Gornjem Milanovcu, na kome seniorke „Smedereva“ brane titulu državnih prvakinja. A u sredu, 18. aprila, na strelištu u Sportskoj hali Smederevo održaće se Prvenstvo Srbije u streljaštvu, za učenike i učenice osnovnih i srednjih škola. Kraj nedelje rezervisan je za šesto, pretposlednje kolo Smederevske lige u streljaštvu. Pionirske kategorije nastupaju u četvrtak, 19, a seniorske u petak, 20. aprila.

Rezultati Prvenstva Srbije, B program, Beograd 15. april 2018.

Vazdušni pištolj

Kadeti: 1. Zlatomir Marković (SK „Zemun Centar“) 537, 2. Dušan Bojić 529, 3. Branislav Tomić (SK „Živko Relić Zuc“ Sremska Mitrovica) 518… Ukupno 14 kadeta.

Bez ekipnog proglašenja.

Mlađi juniori, finale: 1. Uroš Ivanovski (SD „Novi Sad 1790“) 231,0, 2. Zlatomir Marković (SK „Zemun Centar“) 224,4, 3. Dušan Bojić 204,9… 8. Miloš Nikolić 100,8. Kvalifikacije: 1. Stefan Popaživanov (SK „Kikinda“) 549, 2. Vukašin Lazić 547, 3. Aleksa Plevnik 537 (obojica SK „Kolubara“ Lazarevac), 6. Miloš Nikolić 532, 7. Dušan Bojić 528… Ukupno 28 mlađih juniora.

Kadetkinje: 1. Jovana Todorović (SK „Novi Beograd – Ušće“) 358, 2. Anđela Stojanović (SK „Crvena zvezda“) 353, 3. Nađa Martinović (SK „Partizan“) 350… 9. Teodora Čakarević 326, 17. Katarina Milovanović 303… Ukupno 20 kadetkinja.

Mlađe juniorke, finale: 1. Katarina Maricki (SK „Živko Relić Zuc“ Sremska Mitrovica) 232,8, 2. Jelena Todorović (SD „Aleksa Dejović“ Užice) 230,4, 3. Marija Smiljanić (SD „Aleksa Dejović“ Užice) 207,7… Kvalifikacije: 1. Maricki 379, 2. Teodora Simić (SK „Crvena zvezda“) 369, 3. Jelena Todorović 363… 15. Tijana Dimitrijević 328… 17. Teodora Čakarević 326… 28. Katarina Milovanović 303…

Ekipno: 1. SK „Živko Relić Zuc“ Sremska Mitrovica 1.042, 2. SD „Aleksa Dejović“ Užice 1.038, 3. SK „Crvena zvezda“ Beograd 1.031… 6. SD „Smederevo“ 957… Ukupno 7 ekipa.

Vazdušna puška

Kadetkinje: 1. Milica Ristić (SK „Čika Mata“ Kragujevac) 414,2, 2. Anja Popović (SFS „Borac“ Paraćin) 412,7, 3. Natalija Tasić 412,0… Ukupno 38 kadetkinja.

Mlađe juniorke, finale: 1. Marija Malić 249,8, 2. Marija Kolarević 245,8 (obe  SK „Jedinstvo“ Stara Pazova), 3. Lara Canić (SK „Niš 1881“) 224,1… 7. Natalija Tasić 140,9…  Kvalifikacije: 1. Malić 416,9, 2. Kolarević 415,5, 3. Milica Ristić (SK „Čika Mata“ Kragujevac) 414,2… 6. Natalija Tasić 412… Ukupno 54 mlađe juniorke.

Kadeti: 1. Đorđe Savić (SK „Oko sokolovo“ Kosjerić) 613,1 (103,5 šesta serija), 2. Marko Ivanović (SK „Čika Mata“ Kragujevac) 613,1 (102,1), 3. Aleksandar Nikolić (SK „Novi Beograd Ušće“) 606,3… 4. Nemanja Adamović 604,7… 9. Nemanja Živojinović 596,2… 24. Lazar Beljić 565,2… Ukupno 32 kadeta. Ekipno: 1. SD „Smederevo“ 1.766,1, 2. SK „Mladost“ Inđija 1.763,0, 3. SK „Kikinda“ 1.747,6… Ukupno 6 ekipa.

Mlađi juniori, finale: 1. Aleksa Mitrović (SK „Novi Beograd – Ušće“) 246,3, 2. Đorđe Savić (SK „Oko sokolovo“ Kosjerić) 244,2, 3. Dušan Dimitrijević (SK „Čika Mata“ Kragujevac) 222,7… Kvalifikacije: 1. Dimitrijević 613,8, 2. Aleksa Simović (SK „Novi Beograd Ušće“) 613,3, 3. Savić 613,1… 9. Veljko Ilić 606,5… 11. Nemanja Adamović 604,7… 18. Nemanja Živojinović 596,2… 38. Lazar Beljić 565,2… Ukupno 47 mlađih juniora. Ekipno: 1. SK „Novi Beograd Ušće“ 1.834,4, 2. SK „Čika Mata“ Kragujevac 1.834,2, 3. SD „Smederevo“ 1.807,4… Ukupno 6 ekipa.

Podunavlje.info upućuje izvinjenje Dušanu Bojiću, zato što smo prethodno preneli pogrešnu informaciju Streljačkog saveza Srbije da je osvojio dva treća mesta.