Balkanske medalje za smederevske atletičarke-veteranke

BEOGRAD/SMEDEREVO, 12. mart 2018 – Proteklog vikenda u Beogradu je održano dvoransko Balkansko prvenstvo za veterane. Učestvovalo je 9 zemalja sa 414 takmičara, među onima koji su reprezentovali Srbiju i dve atletičarke AK „Smederevo“; Verica Disić i Snežana Janković.

Verica Disić je osvojila zlatnu medalju u trci na 400 metara s vremenom 1:24,31.  Zlatnu medalju je odbila i za pobedu u trci na 800 metara s vremenom 3:25,34.

Snežana Janković je bila srebrna na 1500 metra s vremenom 8:15,01, a osvojila je i bronzanu medalju na 3000 metara rezultatom 17:40,37.

Još jedan član AK „Smederevo“ se okitio medaljama, u čak četiri discipline, ali pod zastavom Crne Gore. Lazar Sekulić je osvojio zlatne medalje u trkama na 400 i 800 metara, a srebrne na i 200 metara.

Smederevske atletičarke i atletičare veterane ove godine očekuje i Balkansko prvenstvo na otvorenom, koje će biti održano u Sloveniji, u Celju, od 21. do 23. septembra.