Boks: Dva zlata Smederevcima i jedno Palančaninu

JAGODINA, SMEDEREVO, SMEDEREVSKA PALANKA, izvor: Tanjug, 25. februar 2018 – Na pojedinačnom prvenstvu Srbije u boksu, koje je počelo 21. februara u Jagodini, sinoć su održane finalne borbe seniora, a tri medalje otišle su i u Smederevo i Smederevsku Palanku.

Boksovalo se u Sportskoj hali JASA, u lepom navijačkom ambijentu, pred oko 4000 gledalaca a takmičenje je počelo posle intoniranja državne himne.

Zlatnu medalju u u muva kategoriji osvojio je Dušan Janjić iz BK „Goša“ Smederevska Palanka, pobedom (3:0) nad Sašom Suljićem iz BK „Loznica“. U lakoj, Nemanja Gavrilović BK „Despot“ Smederevo, pobedom (3:0) nad Veljkom Gligorićem iz BK „Spartak“ Subotica.

Damjan Grmuša, u poluvelter, iz BK „Despot“, pobedom nad Lazarom Stanojevićem iz BK „Metalac“ Valjevo (2:1), u valter, Aleksandar Konovalov BK „Palmini Tigrovi“ Jagodina, pobedom nad Petrom Stošićem BK „Srbija“ Surdulica (2:1), u srednjoj, Sandro Poletan BK Petrovgrad Zrenjanin, pobedom nad Trifunom Dašićem BK „Radnički“ Kragujevac (2:1).

Konovalov je proglašen najboljim bokserom prevenstva, a Poletan najboljim tehničarom.

U poluteškoj Geard Ajetović BK „Cement „Beočin, pobedom nad Sašom Milovcem BK „Bačka“ Novi Sad. U teškoj kategoriji zlato je osvojio Miljan Stevovic BK Lazarevac, bez borbe, jer zbog bolesti u ringu se nije pojavio Petar Prokić BK“Fontana“ iz Beograda.

U supereteškoj kategoriji zlatnu medalju je osvojio Vladan Babić BK Fontana Beograd, pobedom nad Sašom Puligićem BK „Marčeta“ Beograd.