Planjani pobedili u Nišu, Smederevci poraženi u Žarkovu

VELIKA PLANA/SMEDEREVO, 18. decembar 2017 – U dve poslednje utakmice 12. kola prvenstva Druge košarkaške lige, Plana je u Nišu savladala ekipu Konstantina sa 78:73, a Smederevo je niz poraza nastavilo u Žarkovu, izgubilo je sa čak 40 koševa razlike.

Konstantin je dobro počeo, a Plana je još bolje završila – to bi bio rezime susreta u Nišu. Vođstvo domaćina na poluvremenu nije pokolebalo Planjane, koji su preokret napravili u trećoj četvrtini, a u poslednjoj dovršili, kada Konstantin više od tri minuta nije postigao koš.

Najefikasniji kod Plane bio je Trajković sa 22 poena, Kostić je postigao 17, a Lekić je uz 14 poena imao i 7 skokova.

Smederevo u Žarkovu nije uspelo da pruži iole ozbiljniji otpor domaćinu i tako nastavilo do sada neprekinutu seriju poraza. Žarkovo je slavilo sa 96:56 i sve je izvesnije da Smederevcima neće biti spasa od ispadanja ukoliko se nešto dramatično ne promeni. Sastav sa deset dečaka očigledno nikome u ovom rangu ne može da se suprostavi.