Odbojka: Smederevci pobedili, Smederevke izgubile

SMEDEREVO 18. novembar 2017 – Predvođeni kapitenom Petrom Petrovićem, koji je zabeležio 22 poena, smederevski odbojkaši su relativno lako dobili prva dva seta, da bi u trećem nešto opušteniju igru domaćina iskoristi Futožani. Ipak, u četvrtom setu, nije bilo dileme, Smederevci su ga ubedljivo dobili, tako da je na kraju na semaforu ostalo upisano; Smederevo-Carina – Futog 3:1 (25:20, 25:15, 18:25 i 25:16).

Derbi šestog kola Prve lige za odbojkašice pripao je Novosađankama: Smederevo – FOK 2:3 (13:25, 25:22, 25:23, 19:25 i 14:16). Novosađanke do sada imaju maksimalan učinak, a Smederevkama je malo nedostajalo da to pokvare. Gošće su bolje otvorile susret, ali su domaće odbojkašice umalo preokrenule rezultat. Uspele su da izjednače, učenice Siniše Živaka imale su čak četiri meč lopte, ali je na kraju triler-meč, koji je trajao više od dva sata, ipak pripao gošćama.