Smederevo se popelo na treće, Proleter pao na peto mesto

SMEDEREVO, 24. septembar 2017 – U duelu sa poslednjeplasiranom Loznicom, koja je pružila jak otpor u prvom poluvremenu, Smederevci su na kraju ostvarili pobedu od 2:0. Nakon prekršaja u šesnaestercu, u 18. minutu, Stevanović je bio siguran sa bele tačke. Posle revije promašaja u nastavku susreta, u 88. minutu, posle udarca Stojanovića, golman je odbio loptu na koju je nespretno natrčao Avramović i ubacio je u sopstvenu mrežu za konačnih 2:0.

Proleter je ponovo bio domaćin u Kostolcu, zbog poznatih problema sa svlačionicom na njihovom terenu. U derbiju kola Proleter je izgubio od Zlatibora sa 0:2.  Nekompletni domaćin, još u Kostolcu, u prvom poluvremenu je imao nekoliko izglednih prilika, ali ih nije realizovao, što su gosti u završnici utakmice znalački kaznili i došli do pobede.