Veljku Iliću bronza na Prvenstvu Srbije MK puškom

NOVI SAD/SMEDEREVO, 2. jul 2017 – Smederevac Veljko Ilić osvojio je danas bronzanu medalju u disciplini 60 metaka iz ležećeg stava na Prvenstvu Srbije za juniore, koje je održano ovog vikenda u Novom Sadu.

U kvalifikacijama je bio drugi sa 609 krugova, iza pobednika finala Stevana Jovanovića iz Streljačkog kluba „Čika Mata“ iz Kragujevca, sa 618,6 krugova. Bronzanu medalju je osvojio treći srpski reprezentativac, Lazar Kovačević iz SK „Jagodina 92“, koji je pre finala bio peti sa 607,2 kruga. U uzbudljivoj borbi za medalje Jovanović je pobedio Kovačevića sa 0,6 krugova prednosti (243,6:243,00), a Ilić je ostao na trećem mestu sa 222,5 krugova, zaostavši pola kruga za drugoplasiranim. Treći u kvalifikacijama, Đorđe Savić iz SK „Oko Sokolovo“ iz Kosjerića sa 608,6 kugova, zauzeo je peto meto u finalu. Drugi smederevski junior, Nemanja Adamović, takmičenje u ovoj disciplini završio je na dvadesetom mestu sa 582,6 krugova.

Ilić se dan ranije takmičio i u trostavu, 3 puta 40 metaka. Sa rezultatom od 1137 krugova (380 klečeći, 386 ležeći, 371 stojeći stav) plasirao se kao treći u finale. Finale je završio na četvrtom mestu, a medalje su osvojili Lazar Kovačević (452,9), Stevan Jovanović (451,6) i Dimitrije Gaćeša iz SK „Mladost“ iz Inđije (431,5), koji je u kvalifikacijama bio četvrti, iza Ilića, sa 1132 kruga. I pre finala Kovačević sa 1153 i Jovanović sa 1149 krugova su držali vodeće pozicije. U trostavu se takmičilo 18, a iz ležećeg stava 22 juniora.

U obe discipline mk puškom takmičila se i Natalija Tasić. U trostavu 3 puta 20 metaka bila je četrnaesta sa 551 krugom (181, 191, 179). Za finale bilo je potrebno 566 krugova. Pobedila je Milica Babić iz SK „Pobednik“ iz Beograda, sa novim državnim rekordom finala od 461,8 krugova. Sanja Vukašinović iz Streljačke družine „Novi Sad 1790“ sa 453 kruga bila je druga, a treća Marija Kolarević iz Streljačke družine „Jedinstvo“ iz Stare Pazove sa 438,4 kruga. Na prva dva mesta i pre finala bile su Babićeva sa 585 i Vukašinovićeva sa 579 krugova, dok je na trećem bila Ana Akifović iz SK „Novi Beograd Ušće“ sa 578 krugova, kasnije sedma.

U disciplini 60 metaka ležeći Tasićeva je bila šesta sa 606 krugova. Medalje su osvojile Milica Babić sa 616,3 kruga, Nevena Armuš iz „Čika Mate“ sa 613.3 krug i Sanja Vukašinović sa 612, 7 krugova (juniorke ne pucaju finale). U trostavu se takmičilo 30, a iz ležećeg stava 34 juniorke.

Sledećeg vikenda nema takmičenja. Prvenstvo Srbije malokalibarskim oružjem za seniore održaće se 15, 16. i 17. jula. Državni šampionat biće poslednje takmičenje pred Prvenstvo Evrope malokalibarskim oružjem u Bakuu, u Azerbejdžanu, gde će se u sastavu reprezentacije Srbije, pored Veljka Ilića, naći i Jasmina Milovanović u selekciji sportskim pištoljem.