Osam klupskih odličja na Bledu

BLED/BEOGRAD/SMEDEREVO, 12. jun 2017 – Na 62. internacionalnoj regati – Bled 2017, koja je od 9. do 11. juna održana na regatnoj stazi na Bledskom jezeru, veslači iz Srbije koji su nastupili pod klupskim obeležjima, među kojima su i Smederevci, osvojili su dve zlatne medalje i po tri srebrne i bronzane medalje.

Kako je saopštio Veslački savez Srbije, regatna staza na Bledskom jezeru je od 9. do 11. juna 2017. bila domaćin 62. internacionalne regate – Bled 2017. Pod zastavom Srbije na ovom takmičenju nastupile su četiri posade koje su osvojile ukupno tri odličja. Prvog finalnog dana u subotu do postolja je stigao četverac bez kormilara za seniore Zoran Rajić, Nikola Selaković (Smederevo), Nikola Cvijetić, Dušan Slavnić (Zvezda) koji je prograbio zlatnu medalju i dubl skul za juniorke Anđela Nišević, Nataša Ilić koji je stigao do srebra. Drugog dana Niševićeva i Ilićeva su u istom čamacu i istoj konkurenciji osvojile bronzu.

Na Bledu je učestvovao i veliki broj posada iz naše zemlje koji se ogledao pod klupskim obeležjima. One su u dva finalna dana osvojile ukupno osam medalja, od toga dve zlatne i po tri srebrne i bronzane. U subotu jedino zlatno odličje izlio je Vukašin Pivač (Grafičar) koji je s vremenom 7:31.64 trijumfovao u skifu za juniore. U istoj disciplini Danilo Selaković (Smederevo) je osvojio bronzu (7:43.45), dok je Aleksa Petrović (Smederevo) zauzeo četvrto mesto (7:44.67).

Četverac bez kormilara za juniore Pavle Lijeskić, Vuk Mladenović, Veselin Tričković, Aleksandar Izda (Partizan) osvojio je srebro (6:31.10), a odličje istog sjaja pripalo je i Mateju Nežiću (Danubius 1885) u skifu za kadete (7:49.49). U subotu su do postolja doveslali i Ivan Katić, Rastko Ratajac, Milan Ibročić i Dušan Stefanović (Danubius 1885) koji su osvojili bronzu u četverac skulu za kadete (6:37.62). U subotnjim finalima dubl skul za seniore Đorđe Urukalo, Petar Iboročić (Danubius 1885) zauzeo je četvrto mesto (6:57.59), dvojac bez kormilara za juniore Lazar Ristić, Marko Torbica (Smederevo) šesto (7:35.85), što je bio isti plasman Veljka Matića (Partizan) u skifu za kadete (8:06.91).

Veljko Matić i Kosta Petković (Partizan) su s vremenom 6:56.49 trijumfovali u nedeljnom finalu dubl skula za kadete. Istog dana Vukašin Pivač (Grafičar) i Aleksa Petrović (Smederevo) su osvojili srebro u dubl skulu za juniore (6:47.81), a Pavle Lijeskić, Vuk Mladenović, Veselin Tričković i Aleksandar Izda (Partizan) bronzu u ččetvercu bez kormilara za juniore (6:20.51).

U nedeljnim finalima Aleksa Tošić i Igor Đerić (Partizan) su bili peti u dubl skulu za seniore (6:47.58), Danilo Selaković (Smederevo) šesti u skifu za juniore (7:37.22), Lazar Ristić i Marko Torbica (Smederevo) četvrti u dvojcu bez kormilara za juniore (7:21.49), Matej Nežić (Danubius 1885) četvrti u skifu za kadete (7:40.02), a Ivan Katić, Rastko Ratajac, Milan Ibročić i Dušan Stefanović (Danubius 1885) peti u četverac skulu za kadete (6:35.41).