Devet medalja atletskih veterana na Balkanskom prvenstvu u dvorani

BEOGRAD/SMEDEREVO, 9. mart 2020 – Proteklog vikenda u Beogradu je održano dvoransko Balkansko prvenstvo, na kome je bilo više od 500 učesnika iz Rumunije, Turske, Bugarske, Slovenije, Crne Gore, Hrvatske, Albanije i Srbije. Atletski klub Smederevo je imao pet predstavnika veterana, a sa Balkanijade se vraća sa čak devet medalja.

Verica Disić (60) je osvojila tri zlatne medalje; u trkama na 400 i 800 metara i u štafeti 4×200, u kojoj su pored nje bile Snežana Janković, Mara Radulović i Svetlana Šakotić.
Snežana Janković (60) osvojila je dve zlatne i jednu srebrnu medalju, pored zlata u štafeti 4×200, bila je prva i pojedinačno na 200 i druga u trci na 1500 metara.

Radosav Nedeljković (65) osvojio je zlatnu medalju, dve srebrne i jednu bronzanu medalju u skoku u dalj, skoku u vis troskoku i kao član štafete 4×200 u kojoj su još bili Milovan Borovnjak, Nebojša Novaković i Radovan Radulović.
Zapažene rezultate su imali i Goran Antić (55), koji je u trci na 800 metara osvojio je šesto mesto i
Radomir Dabić (55), takođe četvrti u trci na 3.000 i šesti u trci na 1.500 metara.

Dabiće s u subotu takmičio i u planinskoj trci ,,Čičak Trail Beograd“, Višnjica, na stazi od 12,5 kilometara, na kojoj je bilo više od 250 učesnika u svim kategorijama. Osvojio je bronzanu medalju u kategoriji 50+.