Smederevci pobedili po drugi put u Bugarskoj

BURGAS/SMEDEREVO, 8. februar 2020 – Na pripremama u Bugarskoj, posle pobede nad Karlobatom sa 3:1 i nerešenog ishoda u susretu sa Spartakom iz Varne 0:0, fudbaleri Smedereva su danas savladali ekipu Stare Zagore sa 1:0.

Do druge pobede u trećem kontrolnom meču, učenici Ognjena Koromana stigli su posle bolje igre, a igrač odluke u meču sa Starom Zagorom bio je Željko Žerađanin, novajlija koji je pristigao iz kragujevačkog Radničkog 1923. On je bio strelac i na prvom meču protiv Karlobata, a danas je u 80. minutu, nakon solo akcije, savladao domaćeg golmana i odlučio ishod meča.

Pobeda Smederevca mogla je da bude i ubedljivija, ali su dobre prilike propustili Simović, Tomašević i Bajić. Mogla je i Stara Zagora do gola, u prvom poluvremenu su Bugari iz jednog kontranapada ozbiljno pripretili, ali je golman Lučić bio na visini zadatka.

Za Smederevo su na ovom susretu prvi put zagrali Džon Mozes Agon i Marko Stojanović, poslednje pojačanje iz Zlatibora. Oni su se naknadno priključili ekipi.