Mladost kod kuće pobedila leskovačko Zdravlje

SMEDEREVSKA PALANKA, 8. februar 2020 – Košarkaši palanačke Mladosti pred domaćom publikom su savladali goste iz Leskovca sa 87:74. Zdravlje je, gledajući konačan rezultat, još dobro i prošlo; domaći su imali više od 20 poena razlike u poslednjoj četvrtini, a samo zahvaljujući njihovoj nešto opuštenijoj igri u završnim minutima susreta Leskovčani kući idu sa relativno pristojnim porazom.

Najefikasniji kod Mladosti bili su Vuletić sa 21, Žigon sa 16 i Ilić sa 15 poena. Kod gostiju su to bili Dojčinović sa 16, Jugović sa 15 i Marić sa 14 poena.

Palančani sada, posle odigranih 17. kola prvenstva Druge košarkaške lige, ponovo imaju pozitivan skor: 9 pobeda i 8 poraza.

U narednom kolu Mladost gostuje ekipi Konstantina u Nišu. Sve utakmice 18. kola igraju se 19. februara zbog završnog turnira Kupa Srbije, koji se narednog vikenda održava baš u Nišu.