Podvig Mladog radnika u Kikindi – Radinčanke grabe ka vrhu

KIKINDA/RADINAC, 28. novembar 2019 – U odloženoj utakmici  9. kola prvenstva Super B lige, rukometašice iz Radinca su boljom igrom u završnici meča u Kikindi ostvarile vrednu pobedu; Kikinda – Mladi radnik 26:27 (13:10).

Prvo poluvreme susreta proteklo je u rezultatskoj klackalici, ali su domaće pogocima Ane Čubrilo i Teodore Đukičin otišle na odmor sa tri gola prednosti. Golom Milice Ninić u 39. minutu učenice Jovice Petkovića uspele su da anuliraju vođstvo domaćih, bilo je 15:15, da bi potom usledila uzbudljiva završnica. Pogocima Milene Kojić i Nine Ninić, Radičanke su u 55. minutu povele sa 25:22. Kikinđanke su iz dva sedmerca, ne baš objektivnih sudija – dosudili su ih čak 8 u korist domaćih, prišle na gol zaostatka, da bi minut pre kraja kružni napadač Mila Tešić odvela Radinčanke na plus 2 – 27:25. Iz novog sedmerca domaće rukometašice su samo ublažile poraz.

Već u nedelju od 17 sati u Dvorani Smederevo sledi derbi – Radinčanke dočekuju trećeplasiranu ekipu Bora.