Palančani pobedili i drugu nišku ekipu za nedelju dana

NIŠ, 8. novembar, 2019 – Nakon što su savladali pred domaćom publikom ekipu Konstantina u prošlom, košarkaši iz Smederevske Palanke su u šestom kolu prvenstva Druge lige slavili protiv još jednog niškog tima, ovoga puta kao gosti; Fer plej – Mladost 62:73.

Do četvrtog trijumfa u sezoni Palančani su došli ne ispuštajući vođstvo gotovo od početka do kraja susreta. Na odmor između dva poluvremena otišli su sa 7 poena razlike, u neefikasnoj trećoj četvrtini (10:14) prednost su samo uvećali, a u poslednjem periodu su je, uprkos naporima domaćih, sačuvali.

Najbolji učinak kod Mladosti imao je Krstajić, pored čijeg imena je ostalo upisano 22 poena, Stanisavljević je postigao dva manje. Krstajić je bio i najbolji asistent na meču – 9 puta je saigrače uposlio da daju koš, a Ilić najuspešniji skakač sa 8 uhvaćenih lopti.

Ostale utakmice ovog kola igraju se sutra, a narednog vikenda Mladost u Palanci dočekuje beogradski Radnički.