Balkanijada: Veteranke iz Smedereva na pobedničkom postolju

SMEDEREVO, 23. septembar 2019 – Članovi Atletskog kluba Smederevo, Verica Disić, Snežana Janković i Radivoje Dabić, učestvovali su na Balkanskom prvenstvu za veterane, koje je održano proteklog  vikenda u Bukureštu i vratili se sa odličjima.

Verica Disić je, u kategoriji W60, osvojila je dve zlatne medalje, u trci na 400, rezultatom 1;30,00 i u trci na 800 metara sa 3:27,00. Snežana Janković , u istoj starosnoj kategoriji stigla je do srebrne medalje u trci na 800 rezultatom 3:51,03 i takođe do srebra  u trci na 1500 metara rezultatom 8:03,76. Snežana Janković osvojila je srebrne medalje i u štafetama 4×100 i u Balkanskoj štafeti, dok je Verica Disić učestvovala u štafeti 4×100 metara i osvojila srebrnu medalju.

Radomir Dabić, u kategoriji M55, učestvovao je u trci na 5,000 metara i zauzeo  peto mesto sa 23:02,14 i u trci polumaratona gde je takođe bio petio rezultatom 1:45,38 što je njegov lični rekord.

Balkansko dvoransko prvenstvo za veterane  će u martu 2020. godine biti održano u Beogradu, .dok će  Balkansko prvenstvo na otvorenom biti u Albaniji.

Kad i veteranke veterani, nadmetali se su se i najmlađi članovi AK Smederevo. Prvenstvo Srbije za mlađe pionirke i pionire održano je u subotu u Kruševcu, a  Jelena Morača (2006), takmičarka smederevskog kluba, osvojila je treće mesto i bronzanu medalju u bacanju kugle od dva kilograma rezultatom 11,36 metara, što je i njen lični rekord.