Seniorke Kine bolje od srpskih juniorskih rukometašica

SMEDEREVO, 4. april 2019Smederevo je, nakon što je bilo domaćin muškoj reprezentaciji i završnicama Kupa u ženskoj i muškoj konkurenciji, ovog četvrtka ugostilo i rukometašice Srbije, ispostavilo se mladu selekciju, koja je sparingovala prvom sastavu Kineskinja. U takvom odnosu snaga, i iskustva, ne čudi ni konačan rezultat – Srbija U20 – Kina 22:34 (14:17).

Naše juniorke su u susretu sa kineskom reprezentacijom, koja se priprema za kvalifikacije za odlazak na Olimpijske igre pružile znatan otpor. Dobro su otvorile meč, stekle početnu prednost od 6:2. Sve do 20. minuta juniroke Srbije su imale vođstvo, bilo je 11:9. Istakle su se Sara Garović, koja je dala 5 golova, i na golu Snežana Ležaja sa 6 odbrana. Pre odlaska na odmor Kineskinje su preuzele inicijativu i na pauzu između poluvremena otišle sa 3 gola prednosti. U nastavku, znatno iskusnije gošće su demonstrirale brze kontre, kojima su napravile prednost i susret završile u svoju korist.