Iz dva jedanaesterca do tri boda

SMEDEREVO, 30. mart 2019 – Zahvaljujući preciznosti iz dva, opravdano, dosuđena penala, derbi je pripao Smederevcima – Smederevo – Sloga 2:1.

Prvo je u 24. minutu u kaznenom prostoru Požežana oboren je nemanja Stojanović, a siguran sa bele tačke bio je Stefan Stojanović.

Nije mnogo nedostajalo da u 31. minutu Marko Marković, posle udarca Glišovića, pogodi sopstvenu mrežu, a sjajnom odbranom istakao se golman Trifunović.

Meč bi verovatno imao drugačiji tok da je tri minuta kasnije Nemanja Stojanović, u situaciji jedan na jedan, sam ispred golmana Glintića, bolje reagovao, da nije poslao loptu pored praznog gola.

Početkom drugog poluvremena, Gajić je, posle kornera, Stojakovića, izjednačio rezultat, da bi ubrzo potom Mihajlović sa pet metara udarcem glavom prebacio gol domaćih.

Ulaskom Nikolića živnuo je napad Smederevaca. On je u 90. minutu pretrčao Glišovića, a ovaj ga je sa leđa oborio i zaradio direktan crveni karton.

U nadoknadi vremena Radenković je srušen u kaznenom prostoru Sloge i to je bio drugi penal za domaće.

Đurđević je bio siguran izvođač za veliku radost Smederevac.