You are here

Finale Kupa Srbije: Bojić zlatni kadet pištoljem

PANČEVO, 30. mart 2019 – Finale Kupa Streljačkog saveza Srbije vazdušnim oružjem za mlađe kategorije (B program) održano je danas u Pančevu, a jedini član Streljačke družine Smederevo na pobedničkom postolju bio je Dušan Bojić koji je osvojio najsjajnije odličje standardnim vazdušnim pištoljem u kadetskoj konkurenciji.

Današnje takmičenje obeležila je juniorska reprezentativka Teodora Vukojević, članica kragujevačkog „Čika Mate“, koja je osvojila dve zlatne medalje, trijumfom standardnom vazdušnom puškom u kadetskoj i u apsolutnoj konkurenciji (mlađe juniorke i kadetkinje zajedno).

Puškom u konkurenciji mlađih juniora i kadeta najuspešniji je bio Teodorin klupski drug Marko Ivanović. Istim oružjem u takmičenju kadeta prvo mesto osvojio je Đorđe Savić (Oko sokolovo), koji je u apsolutnoj konkurenciji bio drugi.

Pobede u takmičenju pištoljem odneli su: Nemanja Stojanov (Uljma – mlađi juniori i kadeti), Dušan Bojić (Smederevo – kadeti), Eleonora Radulović („Dragan Jevtić Škepo“- mlađe juniorke i kadetkinje) i Dijana Janković („Aleksa Dejović“ – kadetkinje).

U takmičenju serijskom vazdušnom puškom najuspešnija pionirka bila je Anja Knežević (Novi Beograd  – Ušće), dok se zlatom u konkurenciji pionira okitio Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813)

Serijska vazdušna puška

Pioniri: 1. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 188, 2. Sava Ljujić (Partizan) 184, 3. Nikola Adamović (Jedinstvo) 181…

Pionirke: 1. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 188, 2. Anja Nikodinović (Partizan) 185, 3. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 184…

Standardni vazdušni pištolj

Mlađi juniori i kadeti: 1. Nemanja Stojanov (Uljma) 226,5, 2. Nemanja Mitrović („Aleksa Dejović“) 221,3, 3. Stefan Mijaljević (Policajac) 203,7… Kvalifikacije: 1. Dušan Bojić (Smederevo) 543, 2. Zlatomir Marković (Sava Mesarci) 542, 3. Uroš Ivanovski (Novi Sad 1790) 540…

Kadeti (konačan plasman određuje se na osnovu rezultata kvalifikacija): 1. Dušan Bojić (Smederevo) 543, 2. Veljko Mitrović („Aleksa Dejović“) 529, 3. Jovan Maksimović („Dragan Jevtić Škepo“) 528…

Mlađe juniorke i kadetkinje: 1. Eleonora Radulović („Dragan Jevtić Škepo“) 222,3, 2. Kristina Vukadinović („Živko Relić Zuc“) 219,0, 3. Nevena Marković (Sava Mesarci) 199,1… Kvalifikacije: 1. Milica Obradović (Kolubara) 368, 2. Jelena Todorović („Aleksa Dejović“) 367, 3. Dijana Janković („Aleksa Dejović“) 366…

Kadetkinje: 1. Dijana Janković („Aleksa Dejović“) 366, 2. Nađa Martinović (Partizan) 358, 3. Eleonora Radulović („D.J. Škepo“) 354…

Standardna vazdušna puška

Mlađi juniori i kadeti: 1. Marko Ivanović („Čika Mata“) 248,0, 2. Đorđe Savić (Oko sokolovo) 245,0, 3. Dimitrije Gaćeša (Mladost) 222,7… Kvalifikacije: 1. Savić 620,8, 2.Ivanović 618,4, 3. Gaćeša 616,9…

Kadeti: 1. Đorđe Savić (Oko sokolovo) 620,8, 2. Nikola Adamović (Jedinstvo) 609,4, 3. Peter Erdei (Novi Sad 1790) 603,8…

Mlađe juniorke i kadetkinje: 1. Teodora Vukojević („Čika Mata“) 250,4, 2. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 247,6, 3. Lara Canić (Niš 1881) 225,6… Kvalifikacije: 1. Magdalena Nikolić (Jagodina 92) 415,6, 2. Canić 415,4, 3. Vukojević 415,2…

Kadetkinje: 1. Teodora Vukojević („Čika Mata“) 415,2, 2. Elena Stevanović (Kolubara) 413,6, 3. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 413,0…

Related posts