You are here

Treće kolo Kupa SSS (B program): Smederevu dva zlata, Bojiću „dupla kruna“

BEOGRAD, 17. mart 2019 – Trećim kolom, održanim danas u sali SD Crvena zvezda, završene su kvalifikacije Kupa Streljačkog saveza Srbije u B programu (pionirska, kadetska, kategorija mlađih juniora i juniorki).

Najviše zlatnih medalja u poslednjem kolu osvojili su strelci Partizana – tri. Po dva prva mesta pripala su takmičarima kragujevačkog „Čika Mate“ i Smedereva, a po jedno Crvenoj zvezdi, Kikindi i Novom Beogradu – Ušće.

Najveći udeo u uspehu Partizana imala je Nađa Martinović, koja je vazdušnim pištoljem pogodila 366 krugova, što joj je donelo pobede i u kadetskoj i u konkurenciji mlađih juniorki. Treće zlato za Partizan osvojio je Sava Ljujić, trijumfom serijskom vazdušnom puškom u konkurenciji pionira.

Poput Martinovićeve, dva zlata oko vrata je stavio Dušan Bojić (Smederevo), koji je bio najbolji vazdušnim pištoljem i u konkurenciji kadeta i mlađih juniora (547 krugova).

Strelci „Čika Mate“ su osvojili oba prva mesta u gađanju standardnom vazdušnom puškom u kategoriji mlađih juniora i juniorki. Kod devojaka najuspešnija je bila Milica Ristić (396), a kod juniora Marko Ivanović (593). Istim oružjem u kadetskoj konkurenciji najprecizniji su bili  Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće, 395 krugova) i Dimitrije Stefanović (Kikinda), koji je „ubio“ 588 krugova.

Jedno zlato ostalo je domaćinu, Crvenoj zvezdi, zahvaljujući Tamari Đapić, koja se okitila najsjajnijim odličjem u gađanju serijskom vazdušnom puškom za pionirke sa najboljim rezultatom dana ovim oružjem – 189 krugova.

Serijska vazdušna puška

Pioniri: 1. Sava Ljujić (Partizan) 184, 2. Dimitrije Stefanović (Kikinda) 183, 3. Marko Žižović („Dragan Jevtić Škepo“) 183…

Pionirke: 1. Tamara Đapić (Crvena zvezda) 189, 2. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 188, 3. Natalija Pavlović (Topličanin 1887) 183…

Standardna vazdušna puška

Kadeti: 1. Dimitrije Stefanović (Kikinda) 588, 2. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 583, 3. Nikola Adamović (Jedinstvo) 582…

Mlađi juniori: 1. Marko Ivanović („Čika Mata“) 593, 2. Aleksandar Nikolić (Novi Beograd – Ušće) 589, 3. Dimitrije Stefanović (Kikinda) 588…

Kadetkinje: 1. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 395, 2. Anja Popović (SFS Borac) 394, 3. Elena Stevanović (Kolubara) 393…

Mlađe juniorke: 1. Milica Ristić („Čika Mata“) 396, 2. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 395, 3. Anja Popović (SFS Borac) 394…

Standardni vazdušni pištolj

Kadeti: 1. Dušan Bojić (Smederevo) 547, 2. Jovan Maksimović („Dragan Jevtić Škepo“) 527, 3. Veljko Mitrović („Aleksa Dejović“) 515…

Mlađi juniori: 1. Dušan Bojić (Smederevo) 547, 2. Branislav Tomić („Živko Relić Zuc“) 545, 3. Uroš Ivanovski (Novi Sad 1790) 544…
 Kadetkinje: 1. Nađa Martinović (Partizan)  366, 2. Eleonora Radulović („Dragan Jevtić Škepo“) 362, 3. Dijana Janković („Aleksa Dejović“) 357…

Mlađe juniorke: 1. Nađa Martinović (Partizan) 366, 2. Kristina Vukadinović („Živko Relić Zuc“) 365, 3. Eleonora Radulović („Dragan Jevtić Škepo“) 362…

Foto: Streljački savez Srbije

Skorašnji članci