You are here

Valter kup: Smederevci – dva zlata i jedno srebro

SMEDEREVO, 24. novembar 2018 – Oko 200 streljačkih nada iz devet zemalja nadmeću se ovog vikenda na četvrtom „Valter“ kupu za mlađe kategorije u Smederevu, a posle dva dela turnira srpski strelci su skupili 18 medalja, od toga osam najsjajnijih.

Miting je otvoren nadmetanjima mikseva u petak, u subotu je turnir nastavljen pojedinačnim takmičenjima po kategorijama (do 16, do 18 i do 20 godina) za „Veliku nagradu Smedereva“. Pojedinačni rezultati su se sabirali za jedinstven ekipni plasman.

Srpski strelci puškom su od mogućih devet osvojili sedam zlatnih medalja. U miksu je trijumfovao par Smedereva. Muška i ženska ekipa „Čika Mate“ su osvojili prva mesta, a pojedinačnim zlatnim medaljama okitili su se Magdalena Nikolić (Jagodina, do 16 godina), Đorđe Savić (Oko sokolovo, do 16), Bogdan Jovanović („Čika Mata“, do 18), Marija Kolarević (Jedinstvo, Stara Pazova, do 18). Najsjajnije odličje „upucao“ je i Dušan Bojić (Smederevo), u nadmetanju pištoljem za strelce do 16 godina.

Srebrne medalje pištoljem pripale su 12-godišnjoj pionirki Partizana Nađi Martinović ( do 16 godina), Nedi Sarić ( Kikinda, do 20 godina) i Stefanu Todoroviću (Kolubara, do 20 godina).

Puškom su srebrne medalje osvojili Marija Malić (Jedinstvo, do 18 godina), Milica Ristić („Čika Mata“, do 16 godina) i Marko Ivanović („Čika Mata“, do 16 godina).

Bronzu pištoljem je „upucala Katarina Maricki (Novi Sad, do 18 godina), dok su puškom do trećih mesta došli Nevena Armuš („Čika Mata“, do 20 godina) i Veljko Ilić (Smederevo, do 18 godina) i miks Jedinstva iz Stare Pazove.

U nedelju svi učestvuju u jedinstvenoj konkurenciji, medalje se dele posle finala, a sponzor turnira „Valter“ će pištoljem, odnosno puškom nagraditi strelce sa najboljim kvalifikacionim rezultatom u svojoj disciplini.

Pištolj

Devojke – Do 16 godina: 1. Sara Scuri (Slovenija) 554 (16 centara), 2. Nađa Martinović (Partizan) 554 (7)… 4. Milica Obradović (Kolubara) 543…  Do 18 godina: 1.Anja Prezelj (Slovenija) 569… 3. Katarina Maricki (Novi Sad 1790) 563… Do 20 godina: 1. Miroslava Minčeva (Bugarska) 572, 2. Neda Sarić (Kikinda) 557… 4. Malina Stanojković (Bor 030) 542… Ekipno: 1. Slovenija 1.666, 2. AP Sport, Bugarska 1.628, 3. Španija 1.608, 4. „Dragan Jevtić Škepo“, Gornji Milanovac 1.504.

Muškarci – Do 16 godina: 1. Dušan Bojić (Smederevo) 548… 6. Zlatomir Marković (Sava, Mesarci) 528… . Do 18 godina: 1. Kalojan Stamenov (Bugarska) 565… 6. Vukašin Lazić (Kolubara) 548… Do 20 godina: 1. Dionios Korakaks (Orion, Grčka) 576 (16), 2. Stefan Todorović (Kolubara) 576 (15)…Ekipno: 1. Španija 1.632, 2. Dijana Jambol, Bugarska 1.622, 3. Slovenija 1.614… 6. Sava, Mesarci  1.429…

Miks: 1. Bugarska (Kalojan Stamenov/Miroslava Minčeva) 472,2, 2. Španija 1  464,1, 3. Orion, Grčka 403,7… Kvalifikacije: 1. Bugarska 750… 4. Kikinda (Neda Sarić/Stefan Popaživanov)… Ukupno 17 parova.

Puška

Devojke – do 16 godina: 1. Magdalena Nikolić (Jagodina 92) 621,6, 2. Milica Ristić („Čika Mata“) 621,6… 4. Teodora Vukojević („Čika Mata“) 621,2, 5. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 620,0… Do 18 godina: 1. Marija Kolarević 618,7, 2. Marija Malić 617,7 (obe Srbija)… 4. Anastasija Gaćeša (Srb) 614,2, 5. Marija Zavišić (Policajac) 613,2… Do 20 godina: 1. Suzana Lukić (Trzin, Slovenija) 623,8… 3. Nevena Armuš („Čika Mata“) 619,4, 4. Ivana Marić (Policajac) 617,0. Ekipno: 1. „Čika Mata“ (Ristić, Vukojević, Armuš) 1.862,2, 2. Španija 1.842,7, 3. Slovenija 1.834,8, 4. Policajac 1.834,0, 5. Novi Beograd – Ušće 1.832,6…

Muškarci – do 16 godina: 1. Đorđe Savić (Srbija) 616,7, 2. Marko Ivanović („Čika Mata“) 616,0… 5. Aleksandar Nikolić (Novi beograd – Ušće) 614,7… do 18 godina: 1. Bogdan Jovanović („Čika Mata“) 620,9… 3. Veljko Ilić (Smederevo) 617,1, 4. Aleksa Mitrović (Srbija) 617,0, 5. Aleksa Simović (Novi Beograd – Upče) 616,5… Do 20 godina: 1. Miloš Božović (Crna Gora) 614,4… (bez srpskih strelaca). Ekipno: 1. „Čika Mata“ (Jovanović, Dimitrijević, Ivanović) 1.849,2, 2. Crna Gora 1.845,8, 3. Slovenija 1.837,5… 5. Novi Beograd – Ušće  1.830,2…7. Smederevo 1.815,7…

Miks, vazdušna puška: 1. Smederevo (Veljko Ilić/Natalija Tasić) 487,4, 2. Slovenija 1  484,1, 3. Jedinstvo Stara Pazova (Nikola Adamović/ Aleksandra Havran) 425,2… Kvalifikacije: 1. Smederevo 826,5, 2. Mladost Inđija (Anastasija i Dimitrije Gaćeša) 821,7, 3. Trzin, Slovenija 820,2… Ukupno 11 parova.

Foto: Nikola Marić

 

 

 

 

 

Skorašnji članci