Pobeda u komšijskom derbiju za povratak na vrh

SMEDEREVO, 18. novembar 2018 – Iako su u susretu sa komšijama Smederevci važili za favorite, do pobede su stigli teže nego što su očekivali. Utakmicu pretposlednjeg kola jesenjeg dela prvenstva Srpske lige zapad sa Proleterom dobili su sa 2:1.

Već u trećem minutu, na pas Jovkovića, Stojanović je pogodio mrežu gostiju. Smederevci su imali inicijativu, ali se Mihajlovčani nisu predavali i stigli su do izjednačenja, čiji su protagonisti bili doskorašnji oklopnici. U 75. minutu Ivković je ubacio loptu u prazan prostor, a mladi Luka Lukić je smestio loptu u gol domaćina. Kada se činilo da je na pomolu iznenađenje, Stojanović je pronašao Petkovića, a ovaj glavom poslao fudbal iza leđa golmana Ćirića, za tri boda i povratak na lidersku poziciju na tabeli.