Dorat Ironwill šampion Petrovdana

LOZOVIK, 13. jul 2018 – U Lozoviku kod Velike Plane juče su održane tradicionalne konjičke kasačke trke.

Pobednik glavne trke „Opština Velika Plana“, u kojoj su se na stazi dugoj 1.600 metara nadmetala grla starija od tri godine je dorat Ironwill Aleksandra Pašića iz Miloševca, sa jahačem Dejanom Petrovićem, sa vremenom od jedan minut, 17 sekundi i 41 stotinkom.

U dramatičnom finišu Ironwil je pretekao najuspešnije kasačko grlo u Srbiji u 2017. godini dorata Bea Kievitshof Zorana Tasića iz Niša, sa jahačem Zoranom Tasićem, dok je treće mesto pripalo doruši Divi Du Tijas vlasništvo Mladena Bogdanovića iz Miloševca, koju je jahao Radomir Bogdanović.

Najneizvesnija borba viđena je u trci „Lozovik“ za sva grla od tri godine i starija sa zaradom do 5.000 evra, u kojoj je pobednika odlučio foto-finiš. Sa vremenom od jedan minut 18 sekundi i jednom stotinkom pobedila Claira De Lune, vlasništvo Tijane Vojinović iz Čačka, sa jahačem Srđanom Jovinom. Četrdeset jednu stotinku kasnije na cilј je stigao Son Of The Road Toplice Radovanovića iz Trnovča, koji je i jahao svog dorata, dok je treće mesto pripalo kobili Jessie, čiji je vlasnik Vladan Pašić iz Miloševca, sa jahačem Dejanom Petrovićem.

Pobednik nadmetanja u prvoj trci „Bajone“, sa grlima čija je zarada do 370 evra, je alat I Topčider Andrije Nešovića iz Beograda, sa jahačem Lazarom Simićem. U trci „Carl Crown“ (grla od tri godine i starija, sa zaradom do 1.000 evra) na cilј je prva stigla Alegra R.S. vlasništvo Gorana Stamenkovića iz Starčeva, koju je jahao vlasnik, dok je u trci „Petrovdan“ (za grla čija je zarada do 2.000 evra) pobedio dorat Worthy Jack Đorđa Nenadovića iz Selevca, sa jahačem Milanom Nenadovićem.

 

A evo i detaljnih rezultata svih trka.

Rezultati kasačkih trka 2 dan 12.7.2018
Hipodrom KK „Lozovik“, Lozovik
1 Kvalifikacije
Za sva grla od 3.godine i starija.Staza: 2100m (leteći)
Maks 2100 Đorđević N. 0
Sony 2100 Petrović Z. 1:28.5 0
Maks nije kvalifikovan
Sony kvalifikovan
2 „Bajone“
Za sva grla od 3.godine i starija domaćeg odgoja sa zaradom do 370 EUR. Staza: 1600m (autostart)
I Topčider 1600 Simić L. 1:22.7 1
(Sipper sisu (s)-Infantin (d))
Nešović Andrija Simić Lazar
Larisa 1600 Tomić V. 1:23.6 2
Mosaique Mar 1600 Simić D. 1:23.8 3
Dimiskija Love 1600 Vićentijević S. 1:24.6 4
Ragnar 1600 Đuričić D. 1:25.4 5
Inter Star MP 1600 Pavlović M. 1:26.6 6
Grom I.V. 1600 Petrović Z. 0
Irisa Joel Corte 1600 Pavlović M. 0
Luksemburg A.T. 1600 Galić G. 0
Wladimir M (H) 1600 Petrović D. 0
Premije: 150; 75; 45; 30
Arminina II ne startuje
Fantom Glory ne startuje
Grom I.V. galop u završnici
Irisa Joel Corte dug galop
Luksemburg A.T. odustao
Wladimir M (H) odustao
3 „Carl Crown“
Za sva grla od 3.godine i starija domaćeg odgoja sa zaradom do 1000 EUR. Staza: 1600m (autostart)
Alegra R.S. 1600 Stamenković G. 1:21.3 1
(Hey joe (dk)-Atina s.g.)
Stamenković Goran Stamenković Goran
Hacker As 1600 Dimitrijević M. 1:21.4 2
Atus Love 1600 Đuričić D. 1:21.4 3
Island A.T. 1600 Ostojić J. 1:21.5 4
Liria 1600 Ranđelović A. 1:22.1 5
Ema Turbo 1600 Dobrosavljević B. 1:22.4 6
Alfa Romeo 1600 Pantić M. 1:22.5 7
Grenland A.T. 1600 Stojković D. 1:22.9 8
Kuda Star 1600 Stojadinović N. 1:23.1 9
Anči 1600 Golubović M. 1:23.9 10
Ericsson 1600 Tajdić D. 0
Ricardo 1600 Simić M. 0
Premije: 150; 75; 45; 30
Ericsson odustao
Ricardo odustao
4 „Petrovdan“
Za sva grla od 3 godine i starija sa zaradom do 2000 EUR.
Staza: 1600m (autostart)
Worthy Jack 1600 Živančević M. 1:19.3 1
(Jackhammer (s)-West virginia (d))
Nenadović Đorđe Nenadović Milan
Elita B.M. 1600 Marjanović B. 1:20.0 2
Alfa M.G. 1600 Gajić M. 1:20.6 3
Doly 1600 Pavlović M. 1:22.8 4
Shadow R.R. 1600 Ostojić J. 0
Wineto 1600 Ranđelović A. 0
Premije: 150; 75; 45; 30
Lecsus Jet ne startuje
Shadow R.R. odustao
Wineto više galopa
5 „MZ Lozovik“
Za sva grla od 3 godine i starija sa zaradom do 5000 EUR.
Staza: 1600m (autostart)
Clair De Lune 1600 Pantić M. 1:18.0 1
(Trocadero-Cerida (d))
Vojinović Tijana Jovin Srđan
Son Of The Road (S) 1600 Radovanović A. 1:18.4 2
Jessie (D) 1600 Petrović D. 1:18.7 3
Jeger Sweep 1600 Dimitrijević M. 1:19.0 4
Nearco GB (IT) 1600 Preradović M. 1:19.7 5
Holidej S. 1600 Ostojić J. 1:20.1 6
Wahler 1600 Tasić M. 1:21.0 7
Premije: 150; 75; 45; 30
6 „S.O. Velika Plana“
Za sva grla od 3 godine i starija. Staza: 1600m (autostart)
Ironwill (D) 1600 Petrović D. 1:17.4 1
(Timberland (d)-Invest in november (d))
Pašić Aleksandar Petrović Dejan
Bea Kievitshof (D) 1600 Tasić M. 1:18.4 2
Diva du Tijas (FR) 1600 Bogdanović R. 1:19.9 3
Pieghele Dal (IT) 1600 Spiridonović S. 1:20.4 4
Brume d’Or (FR) 1600 Đorđević N. 0
Diaphane SI (FR) 1600 Đuričić D. 0
Inerra (SLO) 1600 Petrović Z. 0
Premije: 180; 90; 54; 36
Brume d’Or (FR) odustao
Diaphane SI (FR) galop u završnici
Dona (FR) ne startuje
Inerra (SLO) odustao

Tekst i foto: Dušan Marić

Izdvajamo