Jasmina Milovanović najpreciznija sportskim pištoljem

SMEDEREVO, 12. jun 2018 – Jasmina Milovanović ubedljivo je trijumfovala malokalibarskim pištoljem u poslednjem kolu Kupa Srbije, saopštila je danas Streljačka družina “Smederevo”. U finalu je pobedila Aleksandru Ristović, a i u osnovnom delu takođe je bila prva sa 572 kruga.

Na dvadesetpetometarskom strelištu na Carevoj Ćupriji u Beogradu, u disciplini sportski pištolj za seniorke, u okviru  trećeg kola Kupa Streljačkog saveza Srbije. Milovanovićeva je sa 21 hitom (pogodak veći od 10,2) osvojila zlatnu medalju, dok su srebrna i bronzana, pripale Aleksandri Ristović iz Streljačkog kluba „Zvezdara“ sa 16 i Biljani Vujanov iz SK „Bečkerek 1825“ iz Zrenjanina sa 12 hitova. Jasmina Milovanović je bila najbolja i u kvalifikacijama sa 572 kruga (283 precizna + 289 brza paljba), Aleksandra Ristović je bila druga sa 566 krugova…

Veljko Ilić je u trostavu za juniore sa 1.104 kruga (372 klečeći, 373 ležeći, 359 stojeći stav) bio deveti u konkurenciji 11 vršnjaka. U istoj disciplini Natalija Tasić sa 1.107 krugova (363 klečeći, 375 ležeći, 369 stojeći stav) plasirala se na deseto mesto u konkurenciji 14 juniorki. Takmičenje je održano na malokalibarskog strelištu u Novom Sadu.

U disciplini vazdušnom puškom za mešovite parove naš miks Tasić/Ilić bio je sedmi sa 817,3 (Tasić 409,5 / Ilić 407,8) u apsolutnoj konkurenciji gde je nastupilo čak 16 timova. Turnir je održan na novosadskom vazdušnom strelištu.

Jasmina Milovanović je pobedom u trećem kolu osvojila novih 12 bodova i sa ukupno 22 boda iz dva kola plasirala se kao druga u finale Kupa Srbije. Veljko Ilić je u ovom kolu osvojio dva boda i on se sa 10 bodova ukupno plasirao u finale kao osmi. I dva boda u miksu osvojili su Natalija Tasić i Veljko Ilić, pa će se i oni naći na finalnom turniru. Finale Kupa Srbije održaće se 7. i 8. Jula u Novom Sadu.