Smederevci ponovo na liderskoj poziciji

SMEDEREVO, 5. novembar 2017 – Teškom mukom, bez četvorice startera iz prethodnog kola, Smederevci su u 14. rundi prvenstva Srpske lige Zapad na svom terenu savladali Valjevce; Smederevo 1924 – Budućnost Krušik 2014 1:0 (0:0).

Gosti su hrabro ušli u meč, prvi su pripretili preko Nedeljkovića, ali je Bogdanović bio siguran. Do odlaska na odmor i domaći su imali nekoliko pokušaja bez prave završnice, da bi u 68. minutu pala odluka. Grešku uže odbrane gostiju i golmana Vukašinovića znalački je iskoristio Stojanović, nesebično uposlio Stevanovića za veliku radost oklopnika i njihovih navijača.

Lepu sliku derbija kola pokvario je u 92. minutu kapiten gostiju Gentiću, koji je najpre zbog prigovora dobio žuti karton, da bi mu potom sudija pokazao i crveni i put u svlačionicu.

Smederevo je na čelu tabele sa 33 boda ispred Sloge koja ima bod manje.